Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Bugünün İşini Yarına Bırakma ile İlgili Hikaye

Aşağıda bugünün işini yarına bırakma ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Öğretmen herkese bir araştırma ödevi vermişti. Bunun için herkese bir hafta süre verdi. Ben de nasıl olsa bir hafta var diye rahat davranmaya başlamıştım. Okulu seviyordum. Ders çalışmak bana çok zor geliyordu. Bu nedenle çok çabuk sıkılıyordum.

Bu nedenle annem ve babam beni çok sık takip ediyordu. Ödevlerimi yapmam konusunda beni uyarıp duruyorlardı. Bense hiç oralı olmuyordum. Sadece arkadaşlarımla güzel vakit geçirmek istiyordum. Her defasında bununla ilgili kavgalar etmeye başlıyorduk.

Ertesi gün okula gittiğimde öğretmenler ödevleri sordu. Ben şaşırıp kaldım. Bir hafta nasıl olur da hemen bitmişti. Öğretmen benim ödevimi istediğinde yapmadığımı söyledim. Bunun nedenini sorduğunda, vaktin nasıl geçtiğini anlamadım dedim. Öğretmen de sen bu şekilde her şeyi sürekli ertelersen ileride sorumluluk alamazsın dedi.

Eve geldiğimde okuldaki olaydan aileme bahsettim. Annem ve babam bana kızdılar Bugünün işini yarına bırakırsan olacağı bu işte bizi dinlemen gerekirdi dediler. Sınıfta çok mahcup olduğum için bu söz aklımdan hiç çıkmadı. Artık her işi zamanında yapmaya başlamıştı.

Böylece gezip dolaşmaya, arkadaşlarımla vakit geçirmeye de vaktim kalıyordu. Hem istediğimi yapıyor hem de sorumluluklarımı da kolayca yerine getiriyordum. Mutluydum ve okuldan daha da zevk almaya başlamıştım.

Bugünün İşini Yarına Bırakma ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu özaslan dedi ki:

    selam arkadaşlar okul siteniz yeminle iyi, deftere geçirdim, benim adım duygu özaslan, ben Bugünün İşini Yarına Bırakma ile İlgili Hikaye ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

  2. hasret dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Bugünün İşini Yarına Bırakma ile İlgili Hikaye mükemmel olmuş, bu arada Bartın güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

  3. merve özkaynak dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Bugünün İşini Yarına Bırakma ile İlgili Hikaye ödevim için kullandım, ben Niğde birincisi merve özkaynak hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

Yorum Yaz