Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bisikletimizle Hızlanma, Yavaşlama ve Yön Değiştirme Hareketlerini Yapmak İçin Hangi Etkilerde Bulunmuş Olabiliriz? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Bisikletimizle Hızlanma, Yavaşlama ve Yön Değiştirme Hareketlerini Yapmak İçin Hangi Etkilerde Bulunmuş Olabiliriz?

Aşağıda bisikletimizle hızlanma, yavaşlama ve yön değiştirme hareketlerini yapmak için hangi etkilerde bulunmuş olabiliriz kısaca olarak ele alacağız.

Bisiklet, günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız masrafsız ulaşım araçlarından biri olarak bilinmektedir. Fizik kurallarına uygun olarak kullandığımız bisiklet ile yavaşlama ve hızlanma hareketlerini de yaparız. Bunun için bisiklet üzerinde bulunan pedal ve frenlerden de yardım alırız.

Bisiklette hızlanma hareketi yapmak için pedallar kullanılmaktadır. Bisiklette yavaşlama hareketi yapmak için frenler bulunmaktadır. Frenler direksiyonda el hizasında mandallar yardımıyla yayların gerilimiyle ve sıkışmasıyla sağlanmaktadır. Tekerleklerdeki pabuç lastikler mandallara telle bağlıdır.

Pedallar da dişliler ve zincir yardımıyla hızlanma hareketinin yapılmasında kullanılmaktadır. Böylece bisiklet hareket etmekte, durmakta ve yoluna devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781