Birinci Dünya Savaşı Öncesinde Avrupa’da Kurulan Üçlü İttifak Ve Üçlü İtilaf Devletlerinin Hangileri Olduğunu Araştırınız.

Aşağıda Birinci Dünya Savaşı öncesinde Avrupa’da kurulan Üçlü İttifak ve Üçlü itilaf devletlerinin hangileri olduğunu araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Birinci Dünya Savaşı’nda karşı karşıya gelen devletler ittifak ve itilaf devletleri olarak karşılaşmışlardır. Bu devletler önemli imparatorluklar ve devletler olarak savaş halinde birbirlerine saldırı halinde olmuş ve savunma halini de korumuşlardır. Birinci Dünya Savaşı üçlü ittifak ve itilaf devletlerini karşı karşıya getirmiştir.

Birinci Dünya Savaşı’nda karşı karşıya gelen üçlü ittifak devletleri Osmanlı Devleti, Almanya ve Avusturya – Macaristan olarak bilinmektedir. Üçlü itilaf devletleri de İngiltere, Fransa, Rusya olarak bilinmektedir. Bunun haricinde ittifak devletleri arasında Bulgaristan vardır. İtilaf devletleri arasında da Yunanistan, Belçika, Romanya, İtalya, ABD, Sırbistan, Karadağ, Portekiz gibi devletler bulunmaktadır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.