Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bireysel ve Toplumsal Değerleri Konu Edinen Dede Korkut Hikâyelerinden Bildiklerinizi Sınıfta Arkadaşlarınızla Paylaşınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Bireysel ve Toplumsal Değerleri Konu Edinen Dede Korkut Hikâyelerinden Bildiklerinizi Sınıfta Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda bireysel ve toplumsal değerleri konu edinen Dede Korkut Hikâyelerinden bildiklerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Dede Korkut hikayeler, gelenek, görenek, örf, adet, kültür, ahlak, manevi değer gibi olguların ve kavramların yaşatılması, anlamlandırılması, anlaşılması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında çok önemli bir yere sahiptir. Geçmişten günümüze sözlü edebiyat eserlerinin yazıya aktarılmasıyla kültürün korunması ve yaşatılması amaçlanırken bununla beraber bir de geleceğe taşınması hedeflenmiştir.

Bireysel ve toplumsal değerleri konu edinen Dede Korkut hikayeleri de gelecek nesillerin kültürlerini, geleneklerini, göreneklerini, örf ve adetlerini tanımaları ve bilmeleri için çok değerli ve çok önemlidir. Dede Korkut tarihimizde ve edebiyatımızda çok değerli bir yere sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781