Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bir Yıl Sonrasını Düşünüyorsan Tohum Ek, Ağaç Dik On Yıl Sonrası ise Tasarladığın Ama Yüz Yıl Sonrası ise Düşündüğün, Halkı Eğit ile İlgili Deneme - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Bir Yıl Sonrasını Düşünüyorsan Tohum Ek, Ağaç Dik On Yıl Sonrası ise Tasarladığın Ama Yüz Yıl Sonrası ise Düşündüğün, Halkı Eğit ile İlgili Deneme

Aşağıda bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, ağaç dik on yıl sonrası ise tasarladığın ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, halkı eğit ile ilgili deneme kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında planlamalar yaparlar. Bu planlamalar hayatta başarıların artması ve kalıcılığın da sağlanması içindir. İnsanlar en az kendileri kadar çevresindeki insanları ve doğayı düşünmek durumundadır. İnsanı insan yapan en önemli özellik budur.

Gelecek planlaması yaparlar, bu planlarının en iyi şekilde gerçekleşmesi adına kalıcı olmasını da isterler. Bu nedenle ne yapacaklarına ve nasıl yapacaklarına çok önceden karar vererek iradelerini de ortaya koyarlar. Bu nedenle bir yıl sonrası için tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrası içinse insan eğit derler.

İnsan yetiştirmek geleceğe yatırım yapmak, geleceği teminat altına almak demektir. Bunun için eğitim ve öğretim en önemli araçlar arasında yer almaktadır. Eğitim ve öğretim sayesinde insanlar geleceklerine daha iyi hazırlanırlar. Kendileri, devletleri ve toplumları için çalışarak topluma yararlı bir birey ve örnek şahsiyet olurlar. Kültür aktarımında ve değerlerin yaşanmasında da etkili olurlar. Bu nedenle geleceğe yatırım yapmak için insan yetiştirmek gerekir.

Bir Yıl Sonrasını Düşünüyorsan Tohum Ek, Ağaç Dik On Yıl Sonrası ise Tasarladığın Ama Yüz Yıl Sonrası ise Düşündüğün, Halkı Eğit ile İlgili Deneme Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781