Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bir Sivil Toplum Kuruluşu Olan ÇEVKO Vakfının Tiyatro Oyunu, Çevre Duyarlılığı Açısından Etkili Olmuş mudur? Bu Tür Faaliyetlerin Yapılabilmesi İçin Sivil Toplum Kuruluşlarına Nasıl Katkıda Bulunabiliriz? Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Bir Sivil Toplum Kuruluşu Olan ÇEVKO Vakfının Tiyatro Oyunu, Çevre Duyarlılığı Açısından Etkili Olmuş mudur? Bu Tür Faaliyetlerin Yapılabilmesi İçin Sivil Toplum Kuruluşlarına Nasıl Katkıda Bulunabiliriz? Açıklayınız.

Aşağıda bir sivil toplum kuruluşu olan ÇEVKO vakfının tiyatro oyunu, çevre duyarlılığı açısından etkili olmuş mudur? Bu tür faaliyetlerin yapılabilmesi için sivil toplum kuruluşlarına nasıl katkıda bulunabiliriz? Açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Sivil toplum kuruluşları daha çok çevre, sağlık, eğitim, ulaşım, iletişim alanlarında kendilerini göstermektedir. Doğal afetler, savaşlar sonucunda zarar gören doğal çevre ve toplumların iyileştirilmesi noktasında da hukuki olarak mücadele eden insani yardım örgütleri de bulunmaktadır.

ÇEVKO, en önemli çevre kuruluşlarından biridir. Çevre bilincinin oluşması adına önemli faaliyetler yürütmektedir. Bunlardan bazıları tiyatro oyunlarının düzenlenmesi ve bu bağlamda çevre duyarlılığının oluşması amacıyla öğrencilerin bir bilince sahip olmasıdır. Bu da çevre konusunda bilinçli bir neslin yetişmesinde etkili olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781