Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bir Kişinin Tahlil Sonuçlarına Göre İdrarında “Glikoz” Tespit Edilmesi Normal Bir Durum Mudur? Bu Kişinin Sağlık Durumuyla İlgili Neler Söylenebilir? Kısaca Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Bir Kişinin Tahlil Sonuçlarına Göre İdrarında “Glikoz” Tespit Edilmesi Normal Bir Durum Mudur? Bu Kişinin Sağlık Durumuyla İlgili Neler Söylenebilir? Kısaca Açıklayınız.

Aşağıda bir kişinin tahlil sonuçlarına göre idrarında “glikoz” tespit edilmesi normal bir durum mudur? Bu kişinin sağlık durumuyla ilgili neler söylenebilir? Kısaca açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Bir kişinin hastalıkları ile ilgili olarak kan ve idrar tahlilleri yapılarak vücudunda neler olduğu anlaşılabilmektedir. Kan bütün vücudun bir özeti gibi doktorlara önemli bilgiler vermektedir. İdrar ise kana nispeten önemli bilgiler vermektedir. Bazı hastalıklara sahip olan kişilerin idrarında bazı maddelerin fazla çıkması durumu gerçekleşebilir.

Bir kişinin tahlil sonuçlarında glikoz tespit edilmesi o kişinin şeker hastası olduğunu göstermektedir. Şeker hastalarının idrarında glikoz fazla çıkar. Çünkü insülin hormonu düzenli olarak çalışmamaktadır. Glikozun yükselmesi söz konusu olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781