Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bir İnsan, Yaşadığı Toplumda Gerek Gelenek ve Görenekler Gerekse Yaşantı Yolu ile Öğrendiği Ahlak Kurallarına Niçin Uymak Zorundadır? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Bir İnsan, Yaşadığı Toplumda Gerek Gelenek ve Görenekler Gerekse Yaşantı Yolu ile Öğrendiği Ahlak Kurallarına Niçin Uymak Zorundadır?

Aşağıda bir insan, yaşadığı toplumda gerek gelenek ve görenekler gerekse yaşantı yolu ile öğrendiği ahlak kurallarına niçin uymak zorundadır kısaca olarak ele alacağız.

Ahlak kuralları yazılı olmayan kurallar olarak bir toplumun manevi olarak ayakta durmasını sağlar. Ahlaki kurallar mili ve manevi değerleri de içermektedir. Bir toplumda yaşamak belli sorumluluklar gerektirir. Bu sorumlulukların yerine gelmesi gelenek ve göreneklere, ahlaki kurallara sahip çıkılması bu değerlerin uygulanması ile mümkündür.

Bir insan yaşadığı toplumda ahlaki kuralları yaşadığı ve bu kurallara özen gösterdiği sürece varlığını ve saygınlığını koruyabilir. Bu insani bir vazife olarak beşeri ilişkilerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesinde etkili olur. Ahlaki kuralların nesiller boyu devam etmesi için de eğitim çok önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781