“Bir İnsan Sadece Dürüst Olduğu İçin Aranıyorsa Her Şey İçin Çok Geç Olmuş Demektir…” Hakkında Yazı

Aşağıda “Bir insan sadece dürüst olduğu için aranıyorsa her şey için çok geç olmuş demektir…” hakkında yazı kısaca olarak ele alacağız.

Dürüstlük, bir erdemdir. Bununla beraber dürüstlük, insan hayatında en önemli değerlerden biridir. dürüstlüğün aranılan bir şey olması ve peşine düşülmesi onun azaldığının ve ya da kalmadığının bir göstergesi olabilir. Bu nedenle dürüstlüğün öne çıkarıldığı yaklaşımlar aslında olması gerekenden uzak bir reklam olarak kullanılması da durumun vahim olduğunu göstermektedir.

Bir insan sadece dürüst olduğu için aranıyorsa her şey için çok geç kalınmış demektir. Dürüstlük azalmamalı aksine artarak varlığını korumalıdır. Dürüstlüğün bir değer olarak yaşanması için değerler eğitiminin yapılması gerekir. Değerler eğitimini gerçekleştirmek de öğretmenlerin işidir.

Dürüst insanlar toplumda aranılan kişilerdir. Bunun böyle olması toplumda dürüstlüğün azaldığını göstermektedir. Dürüstlüğün artması için samimi, adil ve iyi olmak gerekir. İyi örnek olmak ve iyi niyetli olmak her zaman dürüstlük erdeminin yaşanması ve benimsenmesi için gereklidir.

İnsanların dürüstlükten uzaklaşması, yalana, riyaya, iftiraya, dedikoduya fırsat vermeleri toplumda bir yıkımın yaşanmasına da neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için iyiliğin ve adaletin yaygınlaştırılması ve mutlak olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Dürüst olmak bir ayrıcalık olmamalıdır, bir zorunluluk olmalıdır.

“Bir İnsan Sadece Dürüst Olduğu İçin Aranıyorsa Her Şey İçin Çok Geç Olmuş Demektir…” Hakkında Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.