Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bir Alyuvar Olduğunuzu ve Büyük Kan Dolaşımına Katıldığınızı Hayal Ediniz. Seyahatinizi Tamamlayana Kadar Göreceğiniz Organ ve Yapıları Kısaca Anlatınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Bir Alyuvar Olduğunuzu ve Büyük Kan Dolaşımına Katıldığınızı Hayal Ediniz. Seyahatinizi Tamamlayana Kadar Göreceğiniz Organ ve Yapıları Kısaca Anlatınız.

Aşağıda bir alyuvar olduğunuzu ve büyük kan dolaşımına katıldığınızı hayal ediniz. Seyahatinizi tamamlayana kadar göreceğiniz organ ve yapıları kısaca anlatınız kısaca olarak ele alacağız.

Kan dolaşımı, dolaşım sistemi anlamına gelmektedir. Dolaşım sistemi insan vücudunda önemli bir yere sahiptir. Dolaşım sistemi sayesinde kan doku ve organları gezer. Temiz kan doku ve organlara ulaşırken, kirli kan kalbe gelir ve akciğerlere giderek solunum yoluyla temizlenir. Böylece temiz kan tekrar kalbe döner ve vücuda dağılır.

Bir alyuvar olsaydık, büyük kan dolaşımı sırasında akciğerlerden kalbe gelir, oradan bütün doku ve organlara dağılır ve ardından tekrar kalbe ulaşarak yolculuğumuzu tamamlardık. Çünkü büyük kan dolaşımı, kalp ile vücut doku ve organları arasında gerçekleşen bir dolaşımdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781