Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bilinçsiz Bir Şekilde Batılılaşmaya Çalışan, Dejenere Olmuş Bir Toplum ve Kişiler, Kendi Değer Yargılarını Bırakırlarsa Nasıl Bir Duruma Düşerler? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Bilinçsiz Bir Şekilde Batılılaşmaya Çalışan, Dejenere Olmuş Bir Toplum ve Kişiler, Kendi Değer Yargılarını Bırakırlarsa Nasıl Bir Duruma Düşerler?

Aşağıda bilinçsiz bir şekilde Batılılaşmaya çalışan, dejenere olmuş bir toplum ve kişiler, kendi değer yargılarını bırakırlarsa nasıl bir duruma düşerler kısaca olarak ele alacağız.

Global kültürün moda ve medya kanalıyla hızla dünyaya yayılması ve dünyada yaşayan insanların ortak bir kültür benimsemeleri, kendi kültürlerini unutmalarına neden olmaktadır. Bu batı merkezli global kültür yayılımı daha çok moda yoluyla olmakta ve sanat yoluyla kendine yer bulmaktadır.

Başta pop olmak üzere müzik kültürlerinin evrensel kabul edilerek insanlar hayatında etkili olması, bilinçsizce batılılaşmaya çalışan toplum ya da kişilerin basit taklitçilikten ileri gidemeyerek gerilemesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle dejenere ve asimile olmamak adına kendi öz kültür değerlerine sahip çıkmak en doğrusu olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781