Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bilimsel Gelişmelerini Anlatan Atasözlü Bir Yazı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Bilimsel Gelişmelerini Anlatan Atasözlü Bir Yazı

Aşağıda bilimsel gelişmelerini anlatan atasözlü bir yazı kısaca olarak ele alacağız.

Bilimsel gelişmeler insanlığın hayatını değiştirmektedir. Bilimsel olarak çalışmalar yapmak azim ve kararlılık gerektirmektedir. İktisadi, siyasi ve hukuki olarak güçlü olan devletler bilimsel araştırmaları daha özgür bir ortamda gerçekleştirmekte ve teknik olarak da ilerlemeyi sağlamaktadır.

Atalarımız, yolu bilenle yürüyen, yorulmaz, demişlerdir. Bir bilsen de bir biline danış prensibince hareket edildiğinde aklın yolu birdir diyen atalarımız, gelişmenin ve kalkınmanın akıl ve bilimle olacağını ve bunun için rehber edinmesi gereken şeyin akıl ve mantık olduğunu da söylemişlerdir.

Bir işi bilenin yapması onun en iyi şekilde ortaya çıkması ve değerlendirilmesi anlamına gelerek zayiatın da az olması, israfın önlenmesi ve yerli yerinde kullanımının gerçekleştirilmesi anlamına da gelmektedir. Bu nedenle ortak akıl ve ortak vicdan ile hareket ederek bilimsellik alanında bilim ve teknoloji olarak kalkınmanın sağlanması için eğitim ve öğretime yatırım yapılması gerekir.

Eğitim ve öğretim sayesinde nitelikli insan yetiştirme mümkün hale gelerek bu kişilerin tecrübe kazanmaları için çalışmaları ve bir bilenle yol almaları oldukça önemli görülmekte bilim ve teknik için en önemli ilerleme ve kalkınma fırsatı olarak da görülmektedir. Bu nedenle okumak, çalışmak, sabırlı olmak ve tecrübe sahibi olmak çok önemli olarak değerlendirilmekte ve bilim için çıkar yol kabul edilmektedir.

Bilimsel Gelişmelerini Anlatan Atasözlü Bir Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781