Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Bilimsel Gelişmeler İnsanların Hayatını Kolaylaştırır mı? Örnek Vererek Açıklayınız.

Aşağıda bilimsel gelişmeler insanların hayatını kolaylaştırır mı örnek vererek açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Bilim, insanların hayatını kolaylaştırmaktadır. Bilim, insan aklının ve mantığının rehberi olarak bireysel sorumlulukların ve toplumsal farkındalıkların oluşması için gerekli görülen bir araç olarak ortaya çıkmaktadır. Bilimsel gelişmeler, teknik araştırmalar ve çalışmalar da beraberinde getirdiğinden bilim ve teknoloji ayrılmayan iki parça gibidir.

Bilimsel gelişmeler insanlar hayatını kolaylaştırmaktadır. Buna örnek olarak telefonun bulunması iletişimi kolaylaştıran ve mesafe ve mekan kavramını ortadan kaldıran bir icat olmuştur. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi icatların yapılması ev işi hayatını kolaylaştırırken, sanayi üretiminde de baskı ve kesme makinelerinin icat edilmesi üretimi arttırmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Dilara dedi ki:

    kısa sade beğendim, Bilimsel Gelişmeler İnsanların Hayatını Kolaylaştırır mı? Örnek Vererek Açıklayınız. ödevim vardı, Tunceli okul birincisi olarak beğendim. :)

  2. Şule dedi ki:

    Merhaba herkese sayfa gerçekten mükemmel, sağ olun, benim adım Şule, ben Bilimsel Gelişmeler İnsanların Hayatını Kolaylaştırır mı? Örnek Vererek Açıklayınız. yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz