Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
“Bilelim ki Millî Benliğini Bilmeyen Milletler Başka Milletlere Yem Olurlar.” Mustafa Kemal Atatürk Atatürk Yukarıdaki Sözüyle Neyi Vurgulamak İstemiştir? Yazınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

“Bilelim ki Millî Benliğini Bilmeyen Milletler Başka Milletlere Yem Olurlar.” Mustafa Kemal Atatürk Atatürk Yukarıdaki Sözüyle Neyi Vurgulamak İstemiştir? Yazınız.

Aşağıda “Bilelim ki millî benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.” Mustafa Kemal Atatürk Atatürk yukarıdaki sözüyle neyi vurgulamak istemiştir yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Mustafa Kemal, hemen her alanda önemli sözler söylemiştir. İktisat, tarih, kültür, eğitim gibi alanlarda yol gösteren sözleri tarihi şuur ve farkındalığın oluşmasını da sağlamıştır. “Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.” sözü de bu değerde söylenen bir sözdür.

Milli benlik, tarihini, kültürünü bilmek savaşlarına ve zaferlerine sahip çıkmak, vatanını ve devletini sevmek demektir. Bunların farkında olmayan kişiler de milletin bir parçası olsalar da kendi benliklerini kaybederek farklılaşır ve değer kaybederler. Kültür erozyonu buna neden olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781