Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Bencillik ile İlgili Hikaye

Aşağıda bencillik ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Arkadaşlarımı seçerken her zaman dikkatli olmam gerektiğini söyleyen annemi şimdi daha iyi anlıyordum. Dostların birbirine kazık atması, arkadaşların birbirine arka çıkmaması gibi sosyal sorunları artık bireysel olarak kendi dünyamda yaşıyordum.

Arkadaşlarımı seçememiştim. Bencil insanlarla bir arada kalarak kendim de değişmeye başlamıştım. En iyi arkadaşım ve beni en iyi anlayan arkadaşım kendi çıkarları için arkamdan iş çevirmişti. Paraya değer veren insanlar, paranın değeri kadar bile etmiyorlar.

Sırlarımı verdiğim ve özelimi paylaştığım bir arkadaşım, sırf bu olaylar para eder diye ismimi vermeden de olsa hakkımda bir hikaye yazarak internet sitesinde yayınlamıştı. Bense yaşadığım şeyleri ona güvendiğim ve bana destek olduğuna inandığım için ona anlatmıştım.

Oysa bu durumu fırsat bilerek cebine girecek üç beş liranın hesabını yapmıştı. Ben merkezli dünyasında daha fazla kazanmak için beni ve anılarımı kullanmıştı. O günden sonra kendisiyle hiç görüşmedim. Zaman içinde kendisine itibar edilen biri oldu ve herkes tarafından sevildi. Bense onu hiçbir zaman affetmeyeceğim.

En yakın arkadaşını kolayca satan, ikircikli davranan insanlara da itibar edilmesi ayrı mesele… Benim de arkadaşlarımı tanıyamamam ve seçememem bencilliklere kurban gitmeme neden oldu. Bu da bana iyi bir ders oldu. Artık aklım başıma gelmişti.

Bencillik ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Bencillik ile İlgili Hikaye mükemmel olmuş, bu arada Isparta güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz