Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim Sözü ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim sözü ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Mustafa Kemal, spora ve sporcuya çok değer ve önem vermekteydi. Bunun için spor alanında önemli yatırımlar ve inkılaplar da yapmıştı. Bu minvalde, “Ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” sözü ile de bunu göstermiştir. Türk milletinin kadim kültür ve derin ahlak yapısının spor dallarında da gösterilmesini temenni etmiştir.

Sporcuların zeki olması, çevik olması başarılı birer sporcu olmaları için gereklidir. Ahlaklı olmaları da insaflı, vicdanlı, merhametli ve adil bir sporcu olmaları için gereklidir. Spor adalet olgusunun en derinden yaşandığı branşlardan oluşmaktadır. Bu bakımdan sporcuların ahlaklı birer birey olarak dürüst ve samimi olmaları da her şeyden önemlidir.

Sporcular örnek bireyler olarak toplum karşısında çıkmaktadır. En çok da çocukların ve gençlerin takip ettiği spor dallarında sporcuların onlara iyi birer örnek olabilmeleri için ahlaklı olmaları ve bunun yerleşik hale gelmesi için mücadele etmeleri gerekmektedir.

Sporcular, birbirlerine saygılı, adil, merhametli, insaflı ve sevgiyle yaklaşmaları oldukça elzemdir. Böylece iyi birer örnek olarak sporun yapılmasını ve yaygınlaşmasını da sağlamak için mücadele etmiş olurlar. Sporcular, sporun böylece gelişmesini de sağlarlar.

Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim Sözü ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.