Ben Gezgin Olsam ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda ben gezgin olsam ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Gezgin olmak, gezmeyi sevmek ve gezmeyi göze alarak fedakarlıklar yapmak anlamına gelmektedir. Gezgin insanlar, cesur ve fedakar insanlar olarak bilinmektedir. Gezgin olmak için derin gözlem yeteneğine ve engin bilgilere de sahip olmak gerekir. Bunun için de gezerken daima okumak ve bununla beraber anı yaşamanın tadına varmak gerekir.

Ben gezgin olsam birçok okuma yaparım. Bu okumalar her alanda gerçekleşebilir. Böylece dünyayı tanımak için bilginin önemine ve bilgi edinmenin hazzına varırım. bilerek gezmek, görerek gezmek demektir. Bu hep böyle olmasa da ayrıntıları fark etmek, hikayeleri öğrenmek, yaşamak ancak gezerken okumak ile mümkün olabilir.

Ben gezgin olsam, planlı bir gezme serüvenim olurdu. Her şeyi planlamak ve zamanı yönetmek insanların daha çok öğrenmesine ve daha çok gezmesine yarayabilir. Bunun için planlı olmak gerekir. Bazen planlar bozulduğunda da acil durum senaryolarına uymak, kriz anlarını yönetmek ve sorunlara da özümler geliştirmek insanı olgunlaştıran ve insana tecrübe katan şeylerdir.

Gezgin olmak cesur insanların ya da bir cesaretle harekete geçmeyi başaran insanların harcıdır. Bu harcı yoğuran ise merak, araştırma duygusu ve ilgidir. Sosyal ilişkileri iyi olan insanlar kendilerini daha iyi ifade ettikleri için daha gezgin ruhlu kimseler olurlar.

Ben Gezgin Olsam ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.