Ben Bir Nesne Olsaydım Kompozisyonu

Aşağıda ben bir nesne olsaydım kompozisyonu kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar için iş üretmekten daha çok işlevsel olmak önemlidir. İşlevsel olmak varlığını hissettirmek, değiştirici bir rol üstlenmek, iyi yönde gelişmelere katkı sağlamak anlamlarına gelmektedir. İnsanlar bir nesne olmayı seçseler bunlardan biri de kalem olurdu.

Kalem işlevsellik açısından tarihin akışını değiştiren bir icat olarak insanların elinde yer almıştır. Kalem günümüzde de çok değerli bir işlevsellik içinde kullanılmaktadır. Fikir üreten beyinlerin toplumla kavuşması kalem ve kağıt üzerinden olmaktadır.

Ben bir nesne olsaydım kalem olarak insanlığa sevgiyi, saygıyı, adaleti aktaran bir kalem olma özelliğinde birleştirici, koruyucu bir rol üstlenirdim. Kalem iyi insanların elinde bir adalet aracı olarak belirir. İnsanlar kalemle dünyaları, gönülleri fethedebilir. Birçok değer kazanabilir ve bu değerler manevi değerler olarak paha biçilemeyen şeyler olur.

Kalem olarak dünyayı değiştirmek mümkündür. Dünyayı değiştiren iyiye, doğruya, adalete kavuşturan en önemli şey kalemdir. Kalem olmaya talip olmak da dünyayı değiştirmeye ve kötülüğün önünde set olmaya aday olmak ve bu uğurda istekli ve azimli bir şekilde çalışmak ve üretmek anlamına gelmektedir.

Dünyayı değiştiren kalemler, fikir üreten, fikir işçiliği yapan ve bu fikirlerin özgür bir şekilde paylaşılmasını sağlayan kalemler olarak tarihe geçmiştir. Bu nedenle kalem bir nesnenin de ötesinde bir değere sahiptir.

Ben Bir Nesne Olsaydım Kompozisyonu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.