Ben Anne Baba Olsam ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda ben anne baba olsam ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Anne ve baba olmak, dünyanın en iyi öğretmenlerinden daha iyi öğretmek, eğitmek, ahlak ve davranış sahibi yapmak gibi değer ve tutumlar taşımaktadır. Bir bebeğin hayatında anne ve baba her şeyden daha değerlidir. Anne ve baba olmak bütün bireylerin hayalidir. Bu nedenle toplumda evlilik bir müessese olarak görülmektedir. Tesis edilen bina, kurulan bir yuva anne ve baba olmanın temellerini oluşturur.

Bireyler evlenerek anne ve baba olmaya hazır hale gelirler ya da geldikleri için evlenirler. Anne ve baba olmak için bebek sahibi olurlar. Bebek sahibi olduktan sonra bebeklerini büyütmek ve sağlıklı bir hayatı sağlamak için çalışıp didinirler.

Anne ve baba olup da sorumluluk aldığının ve dünyasının değiştiğinin farkında olmayan çok az insan vardır. Anne ve baba olmak dünyanın değişmesi anlamına gelmektedir. Ben anne – baba olsam çocuğum için elimden gelen bütün fedakarlıkları yapardım.

Çocuğun sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşaması, iyi bir eğitim alması, iyi bir karaktere sahip olması, insani ve vicdani değerler için mücadele edecek bir şuurda olmasını isterdim. Anne ve baba olmak güven ve inanç duygularının oluşmasını, yeşermesini ve hayat boyu devam etmesini sağlayan bir konumdur. Bu nedenle bebek doğunca aile gerçek bir aile halini alır ve bireyler sımsıkı bağlanır.

Ben Anne Baba Olsam ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.