Bayrak Olayının Maraş Halkı Üzerinde Nasıl Bir Etki Yaptığını Düşünüyorsunuz? Bayrak ve Bağımsızlık Hakkındaki Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Aşağıda Bayrak olayının Maraş halkı üzerinde nasıl bir etki yaptığını düşünüyorsunuz? Bayrak ve bağımsızlık hakkındaki düşüncelerinizi söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

İşgalci Fransız askerlerinin Ermenilerle yaptıkları işbirliği neticesinde Maraş’ta eğlence geceleri düzenlendiği sırada şehir kalesinden Türk bayrağının indirilmesi de vaki olmuştur. Bu olay çok geçmeden şehir halkı tarafından fark edilmiştir. Akabinde camide toplanan ve bağımsızlığın olmadığı bir yerde namaz da olmaz diyen bir grup Müslüman harekete geçerek Fransızların etrafını sarmış ve kaleden indirilen bayrağı yerine koymuşlardır.

Bayrak olayı sayesinde, işgalin farkına varan ve vatan topraklarında düşmanların tasallut etmesini kabul etmeyen halk bir ve beraber olarak işgalci ve düşmanlara karşı silahlanıp şehri kurtarmayı da başarmışlardır. Böylece Maraş, Kahramanmaraş olmuştur.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.