Bayrağımızın ve İstiklal Marşı’mızın Önemi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda bayrağımızın ve İstiklal Marşı’mızın önemi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İstiklal Marşı ve bayrağımız bağımsızlığımızın sembolüdür. Türk milleti, tarih boyunca asla esir olmamış ve başka milletlerin de tahakkümü altına girmemiştir. Bu nedenle birçok devlet kurmuş ve birçok imparatorluğa da son vererek adil bir dünyanın oluşması için mücadele etmiştir.

Bayrak, bağımsızlığın sembolü olarak toplumumuzda kutsal kabul edilmektedir. Bağımsızlık, dini, milli, manevi değerlerin özgürce yaşanması, iyi, doğru ve adil bir düzenin oluşması için gayret etmeyi simgelemektedir. İstiklal Marşı da bayrağa yazılan bir marş olarak Türk milletinin kadim kültürü, milli ve manevi değerleri, ülküleri ve ilkeleri bakımından değerler taşımaktadır.

İstiklal Marşı’nın bilinmesi, anlaşılması, yaşanması, anlamına uygun işler yapılması ve bu anlamı ihtiva eden kavramların hayata yayılması ve yaygınlaştırılması Türklerin hayat idealleri arasında yer almaktadır. Türk toplumu ve beraberinde Türkiye, bağımsızlık mücadelesinde hayatını ortaya koyan nadir milletlerden biridir.

Milli Mücadele döneminin yaşanması Türklerin gücünü ortaya koyan en önemli tarihi olay olarak bilinmektedir. Milli Mücadele’de düşman işgaline karşı harp eden kişiler, bağımsızlık, bayrak davası, vatani ve dini duygu ve düşüncelerle hareket etmişlerdir.

Bayrağımızın ve İstiklal Marşı’nın değeri ve önemi bu vatan ve bu din için şehit olan vatan evlatlarının emaneti olmalarıdır.

Bayrağımızın ve İstiklal Marşı’mızın Önemi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.