Bayrağımız ve İstiklalimizin Önemi Hakkında Yazı

Aşağıda bayrağımız ve istiklalimizin önemi hakkında yazı kısaca olarak ele alacağız.

İstiklal, bağımsızlık demektir. Bağımsızlık, bir milletin başka milletlerin ve devletlerin tahakkümünde yaşamaması anlamına gelmektedir. Bayrak da bağımsızlığın bir sembolü olarak her milletin ve devletin bir simgesi olarak dalgalanmaktadır.

Bayrağımız ve istiklalimiz, bizim için çok değerli ve önemlidir. Tarih boyunca Türkler, vatan toprakları, bayrakları, bağımsızlıkları, dinleri ve namusları için mücadele etmişlerdir. Bu mücadelede, çeşitli savaşlar yapılarak zaferler de kazanılmıştır. Yakın tarihte Milli Mücadele dönemi de böyle dönemlerden biri olarak yaşanmıştır.

Milli Mücadele döneminde bayrak ve bağımsızlık için çocuk, kadın, genç ve ihtiyar olarak eli silah tutan herkes cephelere koşarak bayrak, din, vatan ve bağımsızlık mücadelesinde görev almışlardır. Bayrağın korunması, istiklalin elde edilmesi için insanlar canlarını ve mallarını ortaya koymuşlardır.

Türk milleti, tarih boyunca esir olmamıştır. Bu bakımdan bir bağımsızlık mücadelesi de vermemiştir. Bu ancak bağımsızlığın korunması mücadelesi olarak tarihte Milli Mücadele olarak yerini ve ismini almıştır. Cidal-i Milli olarak dönem gazetelerinde yer alan bağımsızlık mücadelesi sonucunda zafer elde edilerek vatan, millet, devlet, din, namus korunmuştur. Bayrak yeniden göklere çekilmiştir. Düşman vatana, bayrağa ve bağımsızlığa zarar verememiştir.

Türk milleti, vatanını, milletini, dinin, devletini ve bayrağını seven, sayan ve gerektiğinde can veren insanlar meydana gelmektedir.

Bayrağımız ve İstiklalimizin Önemi Hakkında Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.