Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bahçede Futbol Oynarken Yüzümüze ve Sırtımıza Aynı Şiddetle Çarpan Topun Etkisini Aynı Oranda mı Hissederiz Yoksa Birinde Hissettiğimiz Acı Daha Fazla mıdır? Açıklayalım. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Bahçede Futbol Oynarken Yüzümüze ve Sırtımıza Aynı Şiddetle Çarpan Topun Etkisini Aynı Oranda mı Hissederiz Yoksa Birinde Hissettiğimiz Acı Daha Fazla mıdır? Açıklayalım.

Aşağıda bahçede futbol oynarken yüzümüze ve sırtımıza aynı şiddetle çarpan topun etkisini aynı oranda mı hissederiz yoksa birinde hissettiğimiz acı daha fazla mıdır? Açıklayalım kısaca olarak ele alacağız.

Derimiz, beş duyu organımızdan biridir. Vücudumuz derimizle kaplıdır ve derimiz sayesinde sıcak, soğuk, sert, yumuşak şeyleri algılayabiliriz. Derinin hassas olduğu yerler ya da kaba olduğu yerler vardır. Deri, yüzümüzde daha hassas bir yapıya sahiptir. Hatta dudaklarımız daha da hassastır. Sırtımız ise daha dayanıklı bir durumdadır.

Bahçede futbol oynarken yüzümüze ve sırtımıza aynı şiddetle çarpan topun etkisini aynı oranda hissetmeyiz. Çünkü yüzümüzdeki deri daha hassas olduğu için daha çok acır. Sırtımızdaki deri daha kaba olduğu için daha az acır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781