Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Az Kişi ile Düşün Tek Başına Karar Ver ile İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

Az Kişi ile Düşün Tek Başına Karar Ver ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda az kişi ile düşün tek başına karar ver ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında birçok şeyi danışmak, sormak durumunda kalarak akıl almak ve mantık yürütmek gibi hasletlere de sahip olarak yaşarlar. İnsanların akıl alması, akıl danışması, düşünmesi ve karar vermesi yaptıkları ve yapacakları işlerde başarılı olmaları için önemli gördükleri bir şeydir.

Atalarımız az kişi ile düşün tek başına karar ver, demişlerdir. Bu da çok fazla akıl danışarak akıl karışıklığının önüne geçmek ve karar anında tereddütlerden uzak kalabilmek anlamına gelmektedir. Bu hayatı hata ve doğrularıyla insanlar bireysel olarak yaşadıkları için dertlerini çözerken de bir iş yaparken de son karar verici ve irade ortaya koyucunun kendi olduklarını unutmamak gerekir.

Bir okula girmek için sınavlara giren öğrencinin okul hakkında araştırma yaparak tatmin olması ve ardından sınavı kazanarak karar verip o okula girmesi de böyledir. Okulu araştırmak ve genel itibariyle uygunluğunu kabul ettikten sonra asla geri dönmeden kararlılıkla çalışmak ve mücadele etmek gerekir.

Karar vermek, düşünmek ve irade ortaya koymak insana özgü olan özellikler olarak değerinin bilinmesi gereken özelliklerdir. Bu nedenle insanların özgürlüklerini başkalarının tahakkümü altında ezmeden kendi hayatların kendi kararlarını vermeleri gerekir. Böylece mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak mümkün olur.

Az Kişi ile Düşün Tek Başına Karar Ver ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781