Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
“Ayet”, “Ayete’l-Kürsi” İfadelerini Daha Önce Duydunuz mu? Bu İfadelerin Anlamı Hakkında Neler Biliyorsunuz? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

“Ayet”, “Ayete’l-Kürsi” İfadelerini Daha Önce Duydunuz mu? Bu İfadelerin Anlamı Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Aşağıda “Ayet”, “Ayete’l-Kürsi” ifadelerini daha önce duydunuz mu? Bu ifadelerin anlamı hakkında neler biliyorsunuz? kısaca olarak ele alacağız.

Kur-an-ı Kerim iman ettiğimiz kitaptır. İslam’ın kitabıdır. En çok okunan kitap anlamına gelmektedir. Kur’an-ı Kerim’in bazı özellikleri bulunmaktadır. 20 sayfalık kısımlarına cüz denir. 30 cüzden oluşmaktadır. Toplam 600 sayfadan meydana gelmektedir. 114 sure içermektedir. 6666 ayetten oluşmaktadır.

Kur’an-ı Kerim’de surelerin meydana gelmesini sağlayan kimi bir satır kimi bir sayfa olan cümleler ayet olarak bilinmektedir. Kur’an-ı Kerim’de Bakara Suresi’nde ayetlerin başı olarak bilinen ayet, Ayet-el Kürsi olarak bilinmekte ve okunmaktadır.

Allah’ın sıfatlarından, gücünden, kudretinden, özelliklerinden bahseden bütün manaları içeren bir ayet olarak özel bir yeri bulunmaktadır. bu nedenle en çok ezberlenen ayetlerden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781