Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Atatürk’ün Türk Kadınlarına Sosyal, Siyasal, Spor, Sanat, Bilim vb. Alanlarda Sağladığı Haklar ile İlgili Bir Araştırma Yapınız. Günümüzde Türk Kadınının Gösterdiği Başarılara Örnek Verebileceğiniz Birisi Var mı? Bu Kişi Hakkında Bilgi Toplayarak Arkadaşlarınıza Tanıtınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Atatürk’ün Türk Kadınlarına Sosyal, Siyasal, Spor, Sanat, Bilim vb. Alanlarda Sağladığı Haklar ile İlgili Bir Araştırma Yapınız. Günümüzde Türk Kadınının Gösterdiği Başarılara Örnek Verebileceğiniz Birisi Var mı? Bu Kişi Hakkında Bilgi Toplayarak Arkadaşlarınıza Tanıtınız.

Aşağıda Atatürk’ün Türk kadınlarına sosyal, siyasal, spor, sanat, bilim vb. alanlarda sağladığı haklar ile ilgili bir araştırma yapınız. Günümüzde Türk kadınının gösterdiği başarılara örnek verebileceğiniz birisi var mı? Bu kişi hakkında bilgi toplayarak arkadaşlarınıza tanıtınız kısaca olarak ele alacağız.

Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte özellikle sosyal ve kültürel alanda modern ve çağdaş dünyanın takip edilmeye başlanması adına bazı inkılapların yapılması söz konusu olmuştur. Kadın haklarının öne çıkması ve iyileştirilmesi, kadının toplumun bir parçası olarak görülmesi ve hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması da bunun bir parçası olmuştur.

Atatürk’ün Türk kadınlarına sosyal, siyasal, spor, sanat, bilim alanlarında sağladığı özgürlükler bakımından Türk kadınları hemen her alanda başarı elde etmeye başlamıştır. Sanat, siyaset, kültür ve sosyal alanlarda kadınların ön plana çıkması söz konusu olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781