Atatürk’ün Ölmediğini Düşünün Onunla Bir Röportaj Yapınız.

Aşağıda Atatürk’ün ölmediğini düşünün onunla bir röportaj yapınız kısaca olarak ele alacağız.

Atatürk ile bir röportaj örneği aşağıdaki gibidir:

*Milli Mücadele döneminde neler hissettiniz?

Milli Mücadele dönemi bir beka dönemiydi. Asla geri durmamız söz konusu olamazdı. Bu nedenle azimli ve kararlı bir şekilde milletimizle birlikte düşmana dersini vermek için mücadele ederek şehitler verdik. Savaşlardan zaferlerle çıkmamız, ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu da göstermiştir.

*Cumhuriyeti ilan ederken neler yaşadınız?

Cumhuriyetin ilan edilmesi bir nevi gerekliydi. Hükümeti kurduktan sonra siyasi ve askeri zaferler kazanmamız, milletin gözünde bizi önemli bir yere getirmişti. Bunun devam etmesi ve Türklerin varlık mücadelesinin sürmesi gerekiyordu. Modern, çağdaş ilkeler ışığında laik, sosyal bir hukuk devletini devam ettirmek elzem olduğu için cumhuriyeti ilan ettik.

*Cumhuriyetin kurucu cumhurbaşkanı olmak nasıl bir histir?

Cumhuriyeti kurmaktan çok onu yaşatmak, onu sürdürmek önemlidir. Bu nedenle gelecek nesillere önemli bir sorumluluk, görev ve ödev yüklenmektedir. Kurulan cumhuriyete sahip çıkmak, çocukların, gençlerin sorumluluğunda olarak devletin bekasını sağlayacaktır. Ben Türk nesline güveniyorum, gençlere de bu vesileyle hitap ettim.

*Nutuk sizin için ne ifade ediyor?

Nutuk, bir genel kurul toplantısı notlarından öte gelecek nesillere bir vasiyet mahiyetinde yazılmıştır. Gençlerin orijinal olarak bu notları okuması için kitap haline getirmek de çok yerinde bir hareket oldu. Dilerim ve umarım ki okunur.

Atatürk’ün Ölmediğini Düşünün Onunla Bir Röportaj Yapınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.