Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni Okuyunuz. Bu Hitabe ile İlgili Aşağıdaki Sorulara Cevaplar Veriniz. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Korunmasını ve Yaşatılmasını Neden Türk Gençliğine Emanet Etmiş Olabilir? Belirtiniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni Okuyunuz. Bu Hitabe ile İlgili Aşağıdaki Sorulara Cevaplar Veriniz. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Korunmasını ve Yaşatılmasını Neden Türk Gençliğine Emanet Etmiş Olabilir? Belirtiniz.

Aşağıda Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyunuz. Bu hitabe ile ilgili aşağıdaki sorulara cevaplar veriniz. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin korunmasını ve yaşatılmasını neden Türk gençliğine emanet etmiş olabilir, belirtiniz, kısaca olarak ele alacağız.

Gençliğe Hitabe, 15-20 Ekim 1927 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin ikinci olağan genel kurulunda okunan Nutuk’un son sözleri olarak tarihe geçmiştir. Gençliğe Hitabe, Türk milletinin geleceğine atıfla, gelecek yıllarda modern ve çağdaş dünyaya bağlı olarak kalkınmanın devam ettirilmesi için gençlik işaret edilmiştir.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okunduğundan gençlere önemli tavsiyeler, miraslar ve rehber sözler bırakıldığı görülmektedir. Cumhuriyetin gençlere emanet edilmesi, cumhuriyetin hep genç kalacak olmasının bir temennisi olarak gerçekleştirilmiştir. Gençlerin dinamik ruhunun cumhuriyeti ileri taşıma aşkına yol açacağı görülmüştür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781