Atatürk’e Kompozisyon Biçiminde Mektup

Aşağıda Atatürk’e kompozisyon biçiminde mektup kısaca olarak ele alacağız.

Sayın Atatürk,

Tarihte ve günümüzde en büyük ve en önemli şahsiyetlerden biri olarak açtığınız yol çocuklara ve gençlere ilham kaynağı olmaktadır. İleri görüşlü bir siyasetçi, muzaffer bir asker olarak örnek bir şahsiyet olmayı başardınız. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdunuz ve yaşatmak için ilke ve inkılaplar da ortaya koydunuz.

Biz gençler olarak şunu diyoruz ki, cumhuriyete bağlı bir nesil olarak cumhuriyet ilke ve inkılapları dahilinde yolumuzu belirleyeceğiz. Bunun için okuyup çalışarak mücadele edeceğiz. Okuma, araştırma, çalışma, sabır, sebat, azim, kararlılık bu milletin ruh kökünde olan değerler olarak icra edilmektedir.

Bir mirasyedi olmaktan çok varis olduğu kıymetin şuurunda olarak daima ileri yürümek, gelişmek, kalkınmak yolunda devam edeceğiz. Gençler olarak ne kadar önemli ve kritik bir noktada olduğumuzu görüyoruz. Bunu görürken de düşmanların üzerimize doğru geldiğini de fark ediyoruz.

Bütün görüş ve farklarımızı ortak olarak değerlendirirken ülkemiz için ve milletimiz için daima çalışmayı ve araştırma yaparak üretmeyi şiar edineceğiz. Bu mektubu tarihe düşülen bir not olarak düşüyoruz. Bu mektupta tarihi bir söz vererek mütemadiyen ülke ve millet için ilkeler ortaya koyarak yaşayacağız. Daima ileri, modern, çağdaş bilim ve aklı rehber edinen bir gençlik olarak hareket ve hamle sahasında yer alacağız.

Atatürk’e Kompozisyon Biçiminde Mektup Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.