Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Atatürk, Neden “Az Zamanda Çok ve Büyük İşler Yaptık.” Demektedir? Bu Dönem İçerisinde Neler Yapılmıştır? Bildiklerinizi Yazınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Atatürk, Neden “Az Zamanda Çok ve Büyük İşler Yaptık.” Demektedir? Bu Dönem İçerisinde Neler Yapılmıştır? Bildiklerinizi Yazınız.

Aşağıda Atatürk, neden “Az zamanda çok ve büyük işler yaptık.” demektedir? Bu dönem içerisinde neler yapılmıştır, bildiklerinizi yazınız, kısaca olarak ele alacağız.

Mustafa Kemal’in hafızalarda yer edinen en önemli sözlerinden biri olan “Az zamanda çok ve büyük işler yaptık.” sözü Milli Mücadele ve cumhuriyetin ilan edilmesi sürecindeki gelişmelerin ne zorluklarla yapıldığını ve başarılarla sonuçlandığını anlatmaktadır.

O dönemler içerisinde düşman işgalinden kurtulmak, düşmana karşı siyasi, hukuki, askeri ve stratejik üstünlükler sağlamak konusunda zorlu yolların zaferle aşıldığı belirtilmiştir. Bu da Türk milletinin azim ve kararlılığını göstermektedir. Bu azim ve kararlılık Türk milletinin zaferler kazanmasında son derece etkili olmuştur. Türk milleti tarihen rüştünü ispat etmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781