Asit, Nihayet, Bulamaç Kelimeleri ile İlgili Paragraf Örnekleri

Aşağıda asit, nihayet, bulamaç kelimeleri ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak ele alacağız.

*Asit üzerinde yaptığımız deneyler de önceki bilgilerimizi doğruluyor. Asidin üzerine baz boca edilmesi her deneyde tehlikeli olmaktadır. Bunun için dikkatli ve kontrollü deneyler yapılması gerekir. Asit her zaman pH derecesi bakımından 0 ve 7 arasında değerlerin görüldüğü maddelerdir.

*Seninle bir gün bulaşacağız. Nihayet o gün geldiğinde seninle her şeyi konuşacağım. Geçmişte neler yaşandı, kimler ne hatalar yaptı da buralara kadar geldik. Kendimizden ve hayatımızdan tavizler verdik de elimizde avucumuzda ne varsa kaybettik. Her şeyin bir telafisi vardır. Geçmişin de bir telafisi olacaktır.

*Çocuklara bebeklik döneminde yokluk zamanlarında anneler daha çok bulamaç yapar verirdi. O bulamaçlar pirinç ve yoğurt bulamaçları olarak annelerimizi hazırladığı gıdalar olarak bebeklere verilmiştir. Bu da sağlıklı beslenmeyi beraberinde getirmiştir.

*Asit doğrudan temas halinde deriye zarar verir. Yakar ve yok eder. Asitli yiyecek ve içecekler de bu etkiyi gösterebilir. Bu nedenle yiyecek ve içeceklerdeki asit miktarı ve etkisi oldukça önemlidir. Asit ile temas ederek önlem alınmalı ve dikkat edilmelidir. Bu kimyasal asitler için geçerlidir.

*Nihayet seni gördüğüm için çok mutlu oldum. Bütün endişelerim bitti. Artık gözüm arkada kalmadan buralardan gidebilirim. Burayı sana emanet ediyorum.

Asit, Nihayet, Bulamaç Kelimeleri ile İlgili Paragraf Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.