Anne ve Babaya Özür Mektubu

Aşağıda anne ve babaya özür mektubu kısaca olarak ele alacağız.

Anneciğim ve babacığım;

Sizi ne kadar üzdüğümün farkındayım. Bu nedenle kendim de çok üzülüyorum. Bana yakışmayan hareketler sergiledim. Adeta ben ben  olmaktan çıktım. Sizi kırdım, incittim ve çok üzdüm. Pişmanlık içinde bu satırları yazarken annelik ve babalık merhametinin engin denizinden istifade etmek istediğimi bilmenizi isterim.

Siz ki benim için her zorluğun üstesinden gelmeyi başarmış, benim için sıkıntılara katlanmış, dertlerle boğuşarak borçlar altına girmişsiniz. Bunları tek seferde unutmam beklenemez. Bazen öfkeyle fevri hareketler yaptığım için kırıcı olabiliyorum. Fakat bunun size karşı olması size karşı özellikle yaptığım anlamına da gelmemelidir.

Sizi çok seviyorum. İyi ki varsınız. Bir aile olarak birlikte mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Huzurumuzu kaçırdığım için özür dilerim. Bu hatanın bir daha tekrarlanmaması için size söz veriyorum. Sözümde duracağıma emin olabilirsiniz.

Bugüne kadar sizin kasıtlı olarak üzmek için bir şey yapmadım. Yine yapmayacağım. Öfkemi kontrol etmeyi öğreneceğim. Benim için çok değerlisiniz. Sizin varlığınızla güçleniyorum. Hayata bakış açım şekilleniyor. Güven içinde hayatıma devam ederken kıymetinizi de anlıyorum.

Anne ve baba,

Sizlerden tekrar özür diliyorum. Beni bağışlayın. Artık yüzlerinizi asık suratlar olarak görmek yerine gülümseyen yüzler olarak görmek istiyorum. Sizi seviyorum.

Anne ve Babaya Özür Mektubu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.