Anlamını Bildiğiniz Bir Deyim ile İlgili Hikaye Edici Bir Metin Yazınız.

Aşağıda anlamını bildiğiniz bir deyim ile ilgili hikaye edici bir metin yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Ben her zaman çalışkan bir çocuktum. Okul hayatım hep başarılarla geçmiştir. Okulda seviye tespit sınavlarında okul birincisi olurdum. Geleceğini parlak bir öğrenci olarak öğretmenlerimin de gözüne girmeyi başarmıştım. Öğretmenlerim de beni çok severdi. Öğrencilerin de ilgisini ve dikkatini çekerdim. Kimi beni kıskanır kimi de çok severdi. Çok önemli ve değerli dostluklar da kazanmıştım.

İlkokuldan bu yana dostluğumun devam ettiği birçok arkadaşım bulunuyor. Bunlardan biri yeni evlendi. Diğeri ise yurt dışında yaşıyor. Bense bekarım. Üçümüz de ayrı yollardayız ama sağlam bir dost olma özelliğini edindik. Bu zaman içinde oldu. Demek ki herkes birbirinin gözüne girecek işler yaptı. Birbirimize çok güvendik, birbirimiz için hak mücadelesine girdik.

Bir gün okul çıkışında kavga eden bir arkadaşımızı görüp hemen ayırmak için aceleyle koştuk. Kavgayı yatıştırmayı başardık. Arkadaşımız yaralanmadan onu kurtardık. Araya öğretmenlerimiz girdi ve bize de teşekkür ettiler. Biz hiçbir zaman kavgadan yana olmadık. Barış ve birlikte yaşamaktan yana okulda farklı ve keyifli organizasyonların yapılması için taleplerde bulunduk.

Hayat böyle geçerken hepimiz zaman içinde istediğimiz yerlere geldik. Biri kendi işinin patronu, biri yurt dışında özgür bir hayat biri de öğretmen olarak hayallerine kavuştu.

Anlamını Bildiğiniz Bir Deyim ile İlgili Hikaye Edici Bir Metin Yazınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.