Allah’tan (C.C.) Niçin Mağfiret Dilemeliyiz? Arkadaşlarınızla Konuşunuz. Sureden Çıkarılabilecek Mesajları Arkadaşlarınızla Belirleyiniz.

Aşağıda Allah’tan (c.c.) niçin mağfiret dilemeliyiz? Arkadaşlarınızla konuşunuz. Sureden çıkarılabilecek mesajları arkadaşlarınızla belirleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Mağfiret, af dilemek anlamına gelmektedir. İnsanlar sadece Allah’tan mağfiret dilerler. Mağfiret edecek olan tek güç sahibi olan Allah’tır. İnsanlar suç ve günah işlerler. Bundan çok pişman olurlar. Nedamet getirir ve tövbe ederler. Allah tövbeleri kabul edendir. Bağışlayan ve rahmet sahibidir.

Allah C.C.’den mağfiret dilemeliyiz. Çünkü, Allah’a yakışır bir kul olmaya çalışırken birçok hata yaparız. Bu hatalar insanlığımız gereği olsa da kurallara uymamız, Allah’ın çizdiği hudutların dışına çıkmamız gerekir. Kul hakkına girmemek, arkadaşlarımızla kavga etmemek, onlarla iyi geçinmek, anne, baba ve öğretmenlerimizin sözünü dinlememiz gerekir. Bunu yapmadığımız da Allah’ın dediği yapmış olamayız, bu sebeple mağfiret dileriz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.