Aksiyon Konulu Bir Hikaye Örneği

Aşağıda aksiyon konulu bir hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Evimizin bodrumunda bir kanlı gömlek gördüm. O gün sabah korkudan titreyerek babamın yanına çıktım. Durumu izah ettim. Herkesin rengi attı. Bir düşünceli haldir, alıp başını gitti. Kanlı gömleğe hiç dokunmamıştım. Babam hemen bodruma koştu. Gömleği görünce o da irkildi. Bu gömlek penceresi olmayan karanlık bir yere nasıl gelmişti, herkes bunu düşünüyordu.

Annem de korkular içinde düşünmeye başladı. Babama endişeli bir şekilde bakıyordu. Bu şaşkınlık hali geçmeden, kapıda ayak sesleri duyuldu ve zil çaldı. Kapıyı açtığımda karşıma polis çıkmıştı. Ağabeyim birden yukarı doğru hareket etti. Üst kattaki odasının kapısını sertçe kapattı. bu olay polisin dikkatini çekti. Polis gece oturduğumuz sokakta cinayet işlendiği ihbarına binaen ifademizi almak istiyordu.

Polis eve girdi. Hepimize sorular sordu. Ağabeyime sıra gelince, odasından çıkmasını istediler. Ağabeyim, odanın penceresinden dışarı çıkmıştı. Bir anda şüpheli durumuna geldi. Polisin endişeleri arttı. Nereye gitmiş olabileceğini sordular. Bilmediğimizi söyledik. Fakat ben okul yolundaki ağacın orada olabileceğini söyledim.

Birlikte oraya kadar gittik. Ağabeyim oradaydı ve ağlıyordu. Polis onu arabaya aldı ve sorguladı. Ağabeyim cinayete şahit olmuştu. Bunu itiraf ederken karşı komşunun karısını döverken karısı tarafından bıçaklandığını da itiraf etti. Kadını derdest ettiler, gömlek ise kadın tarafından bodrum katımıza bırakılmıştı. Nasıl oldu da bu duruma geldik anlamadım.

Aksiyon Konulu Bir Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.