Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Akıl Akıldan Üstündür ile İlgili Hikaye

Aşağıda akıl akıldan üstündür ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Köyden çarşıya gitmek için yola çıkmıştık. Köy ile çarşı arasında geçilmesi gereken bir nehir vardı. Bu nehrin kıyısına vardığımızda her zaman kullandığımız köprünün geceki fırtınadan etkilenerek hasar gördüğünü anladık. Babam köprüyü geçemeyiz, dedi. Bu nehir üzerindeki tek köprüydü. Bizim de çarşıya gitmemiz gerekiyordu. Bu nedenle bir şekilde yapmamız gerekiyordu.

Annem, nehrin taşlı bölgesinden geçebileceğimizi söyledi. Babam ise oranın çok zorlu olduğunu ve çocukların düşebileceğini söyledi. Ben de eve dönüp malzeme alıp köprü onarmamız gerektiğini böylece bizden başlarının da köprüden geçebileceğini söyledim. Babam bu fikre sıcak baktı. Eve dönüp malzemeleri alıp geldik.

Birkaç saat içinde köprünün zedelenen ve hasar gören yerlerini kolayca onardık. El birliği ve akıl birliği yaparak üstesinden geldiğimiz bu sorun herkes içi çözülmüş oldu. Babam da bana unutma el oğul akıl akıldan üstündür, dedi. Ben de insanlar için büyük bir iyilik yaptığımızı söyledim.

Böylece artık çarşıya gidebilirdik. Eve gidip biraz dinlendik. Ardından öğlenden sonra annem, babam ve ben tamir ettiğimiz köprüden geçerek çarşıya gittik. Köprü çok sağlam gözüküyordu. Dönüşte de birçok kişinin dualar ederek karşıya geçtiğini gördük. Bu durum bizi çok sevindirdi, mutlu etti ve duygulandırdı.

Akıl Akıldan Üstündür ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hazal dedi ki:

    kısa sade beğendim, Akıl Akıldan Üstündür ile İlgili Hikaye ödevim vardı, Eskişehir okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz