Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Aile ve Akrabalık İlişkileri ile İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Aile ve Akrabalık İlişkileri ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda aile ve akrabalık ilişkileri ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Aile olmak, toplumda en küçük müesseseyi meydana getirmek anlamına gelmektedir. İnsanların yalnız bir hayat sürememesi ve neslini devam ettirmek durumunda olması aile olmayı ve akrabalar edinmeyi de sağlamaktadır. İnsanların bir arada birlik ve beraberlik içinde olması aile kavramının yaşatılması ve değerinin anlaşılmasıyla mümkündür.

Akrabalık ilişkileri, insanların yakınlaşması ile mümkündür. Bu yakınlık evlilik bağı ile kurulmakta ve kan bağı, can bağı, gönül bağı gibi değerleri oluşturmaktadır. Aile ve akraba ilişkileri toplumda barış, huzur, refah, mutluluk gibi değerlerin yaşanması için önemlidir.

Aile olmak, akraba olmak dertlerin azalması, sorunların çözülmesi, mutlulukların artması, huzurun yayılması, barışın sağlanması, dayanışmanın gerçekleşmesi, yardımlaşmanın yapılması, paylaşmanın öğrenilmesi demektir. Böylece toplumda kırılmaz bir bütün, aşılmaz bir değer oluşur.

Bir milleti bir arada tutan ve millet olma değerlerinin korunmasını, yaşatılmasını ve yaşanmasını sağlayan şey aile olmak, akraba olmaktır. Aile ve akraba ilişkileri karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet ile mümkün hale gelmektedir.

Aile ve akraba ilişkilerini kurmak ve korumak en başta aile bireylerinin birbirlerini sevmeleri ve birbirlerine saygı duymasıyla başlar. Büyükler, küçükleri sever, küçükler de büyükleri sayar, ahlak, maneviyat ve kültür değerleri de en sağlıklı bir şekilde yaşanır.

Aile ve Akrabalık İlişkileri ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781