Aile ile İlgili Biyografi Yazısı

Aşağıda aile ile ilgili biyografi yazısı kısaca olarak ele alacağız.

Ailemiz dört kişilik bir çekirdek ailedir. Ailemizde okuyanlar ve çalışanlar, evlilik hazırlıkları yapanlar da yer almaktadır. Aile olmak, mutlulukları paylaşmak, huzuru paylaşmak, dayanışma ve paylaşma halinde olmak anlamına gelmektedir.

Aile ilgili biyografi yazısı şu şekildedir:

Baba, 1950 yılında Sivas’ta doğdu. Eğitim hayatına Sivas’ta başladı. İlköğretim ve ortaöğretim yıllarında Sivas’ta hem çalışarak hem okuyarak ticaret ile ilgili bir takım tecrübeler edinmiştir. Üniversite hazırlığı döneminde de çalışmak durumunda kalmıştır. İstanbul’da üniversite kazanarak işletme bölümünü bitirmiştir. 1985 yılında evlenmiştir. İki çocuk sahibidir. Serbest piyasa işleriyle iştigal ederek emekli olmuştur.

Anne, 1958 yılında Sivas’ta doğmuştur. Eğitim ve öğretim yılları Sivas’ta geçmiştir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, İktisat Fakültesi – İşletme Bölümü mezunu olarak çalışma hayatına başlamıştır. Birçok özel sektör şirketinde danışmanlık hizmetleri vermiştir. 1985 yılında evlenmiştir. İki çocuk sahibidir.

Ağabey, 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitim ve öğretim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. İstanbul Üniveristesi – Eczacılık Fakültesi mezunudur. Bir eczane işletmektedir. 2015 yılında okul sonrasında evlenerek dünya evine girmiştir. Çocuk sahibi değildir.

Kız kardeş (Abla), 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitim ve öğretim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. Marmara Üniversitesi – Eğitim Fakültesi – Matematik Öğretmenliği mezunudur. 2013 yılından bu yana devlet kadrolarında öğretmen olarak çalışmaktadır. 2014 yılında evlenerek dünya evine girmiştir. Bir çocuğu bulunmaktadır.

Aile ile İlgili Biyografi Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.