Ahlak İnsanlık Merhamet Zulüm Gören İnsanlarla İlgili Deneme

Aşağıda ahlak insanlık merhamet zulüm gören insanlarla ilgili deneme​ kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların hayatında ahlak, merhamet gibi insani değer ve kavramların oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. Merhametli insanların ve güzel ahlak sahibi kişilerin hayatı güzelleştirdiği bilinmektedir. Bu devlet ve millet işlerinde, vatan ve din muhasebesi işlerinde de böyledir.

Dünyada zulüm gören insanların mağdur, muhtaç, mazlum yanları gaddar ve zalim olan insanların eliyle gerçekleşmektedir. Merhamet yoksunu ve ahlaktan nasibini almayan insanların zulümlere neden olarak çocukların, kadınların ve ihtiyarların ölümüne neden olması dünyanın karanlık yüzünü göstermektedir.

Zulüm kimden gelirse gelsin, zulüm kime karşı olursa olsun bütün insanların erdemli bir duruşla zulmün karşısında olması gerekir. Zalimin karşısında mazlumdan yana tavır almak gerçek insani merhamet değerlerine yakışan bir davranış olarak bilinmektedir.

Dünyada savaşların bitmesi, insani yardımların sürmesi, açlıktan ve yoksulluktan ölen insan sayısının azalması ve kalmaması için iyi insanların iyilikleri çoğaltması ve bunun için bir an önce harekete geçerek insanlık adına dünyaya ahlakı, merhameti, vicdanı ve insafı göstermesi,  öğretmesi gerekir.

Bu dünyayı yaşanabilir bir dünya kılacak olan bireyler, ahlaklı, vicdanlı, merhametli, iyi, dürüst, adil kişiler olacaktır. Bu nedenle gelecek nesilleri bu değerlerle yetiştirmeli ve insani vazifelerini yapmaları gerektiğini onlara ihtar etmeliyiz.

Ahlak İnsanlık Merhamet Zulüm Gören İnsanlarla İlgili Deneme Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.