Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Ahilik ile İlgili Özgün Hikaye - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Ahilik ile İlgili Özgün Hikaye

Aşağıda ahilik ile ilgili özgün hikaye kısaca olarak ele alacağız.

O ihtiyarı yine çarşıda görmüşüm. Artık merakıma yenik düşerek attar dükkanını geçici olarak kapattım ve ihtiyarın peşine düştüm. Dönmediği köşe kalmadı. Bu enerjiyi nereden alıyordu, kestirmek ve anlamak bile mümkün değildi. Çarşıyı tamamen dolaştık. En sonunda bir saatçi dükkanına girdim.

Selam verip ben de dükkana girdim. Dönüp arkasına bile bakmadan beni niye takip ediyorsun, dedi. Şaşırdım, ihtiyar dikkatli çıkmıştı. Bey baba, senin halinde bir iş var. Birkaç gündür seni görüyorum ve farklı derin düşüncelere dalıyorum. Sende beni çeken bir şey var.

Bak evlat dedi, ben elli yıldır buralardayım, senin yine dikkatini çekmiş olabilir ama ben bu saatçiye mütemadiyen gelirim, dedi. Saatçi Eşref Ağabey de bana tebessüm etti. Otur hele, bir soluklan su iç dedi. İhtiyar beni karşısına aldı. Bir zamanlar biz de burada esnaftık, hem de nasıl esnaftık dedi.

Ahilik teşkilatının yeni başladığı dönemde, üretimin ve emeğin değerinin olduğu yıllarda bu çarşıda her şey adaletle ve hakkaniyetle tartılırdı ve satılırdı dedi. Şimdi de öyle değil mi ihtiyar amca dedim, O ruh kalmadı bey oğlum, ne yazık ki her şeyi çok çabuk tüketiyoruz. Daha başlamadan bitiriyoruz, ben bu insanları anlamıyorum, anlamak da istemiyorum artık, dedi.

Ahilik ile İlgili Özgün Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781