Ağustos Böcekleri Hakkında Araştırma Yazısı

Aşağıda Ağustos böcekleri hakkında araştırma yazısı kısaca olarak ele alacağız.

Ağustos Böceği, masallardan tanınan bir böcek olarak bilinmektedir. Ağustos böceği bilinenin aksine oldukça çalışkan ama yemek biriktirmeyen bir hayvandır. Yeşil alanlarda yaşamakta ve en çok söğüt bölgelerinde bulunmaktadır. Çünkü böcekler söğüt özsuyu ile beslenmektedir.

Ağustos böceği, kanatlı, uçan ve sıçrayan bir böcek olarak geceleri de ortaya çıkabilir. Gündüzleri de ağaçlar ve çimenler arasında saklanmaktadır. Ağustos böceği ötücü bir böcek olarak da bilinmektedir. Kanatları çapraz olarak kapanmakta ve parlak bir vücut yapısı da bulunmaktadır.

Ağustos böcekleri en çok söğüt olan yerlerde sulak alanlarda, çimenlik arazilerde, gizlenilmesi mümkün olan çalılar arasında bulunabilir. Ağustos ayında ortaya çıkmaları ve Ağustos ayında kendilerini göstermeleri bu isimle anılmalarına neden olmuştur.

Karınlarının altında sağlı sollu gergin zarla çevrili olduğu için titreşim durumunda ses çıkardıkları da bilinmektedir. Bu nedenle Ağustos böceği önemli bir hayvan olarak değer görmektedir. Ses çıkarma özelliği ise sadece erkeklerde bulunur. Dişilerde böyle bir organ ya da uzuv olmadığı için ses çıkarmaları mümkün değildir.

Ağustos böceklerinin vücut yapısı oldukça özeldir. Başlarında göz çevrelerinde ve gövde bölgelerinde bazı petekler de yer almaktadır. Kanatları çapraz kapandığı için vücudunu kapatmaktadır. Göz çevresi kırmızı, vücut çevresi de siyah, sarı ve kahverengi renklerinden meydana gelmektedir.

Ağustos Böcekleri Hakkında Araştırma Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.