Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Adalet ile İlgili Hikaye Kısa - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Adalet ile İlgili Hikaye Kısa

Aşağıda adalet ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak ele alacağız.

Hakan ile beraber okuldan çıktıktan sonra biraz yürümek istedik. Sahile doğru yöneldik. Konuşarak kaldırımda ilerliyorduk. Kaldırımlar arabalarla doluydu zaman zaman yola inmek durumunda kalıyorduk. O sırada da arabalar yoldayız diye kornaya basıyordu ve bize kızan şoförler oluyordu.

Öyle ya da böyle sahile gelmiştik. Biraz oturalım ve dinlenelim istedik. Denizi seyretmeye başlamıştım. Hayaller kurup Hakan’a bunlardan bahsediyordum. Hakan ise başındaki dertleri ilk defa anlatıyordu. Hakan’ın annesi ve babası boşanmıştı. Bu nedenle ayrı yaşıyorlardı. Hakan da yakın zamanda tek başına bir eve çıkmıştı.

Babasının yasa dışı işler yaptığını söyledi. Çok üzüldüm. Birkaç suçuna şahit olduğu için kendini kötü hissediyordu. Babası suç işliyordu ve babasını ihbar etmekte tedirgin oluyordu. Bu kararsızlığını bana açınca ben de ne diyeceğimi bilemedim. Babasıyla görüşmemesini söyledim. Zor ama en yerinde kararın bu olduğunu ona anlattım. Biraz kabul eder gibi oldu ama düşüncelerden kurtulamadı.

Babanla görüşmeye devam edersen ya suç ortağı olacaksın ya da onu ihbar etmek durumunda kalacaksın. Bunun kararını iyi düşün ve ver, dedim. Ertesi sabah okula geldiğimizde bana gece boyunca uyumadığını çok iyi düşündüğünü söyledi.

Kararını merak ediyordum. Okula gelmeden babasını ihbar ettiğini ve sabah saatlerinde babasının nezaretten aradığını söyledi. Hakan, sonunda vicdanını dinleyerek adil bir karar vermişti.

Adalet ile İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Seher dedi ki:

    harbiden süper arkadaşlar, Adalet ile İlgili Hikaye Kısa hemen deftere geçirdim, Trabzon okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781