Açlık, Terör ve Göç Konusunda Yazı

Aşağıda açlık, terör ve göç konusunda yazı kısaca olarak ele alacağız.

Dünyada en önemli sorunlardan biri de devam eden savaşlardır. Bu savaşlar çocukların, kadınların ve gençlerin ölmesine neden olmaktadır. Kadınların dul, erkeklerin ailesiz, çocukların öksüz ve yetim kaldığı bir dünyada savaş nedeniyle ölen insanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

Savaşla birlikte ortaya çıkan sorunlar da açlık, terör, göç olarak yaşanmaktadır. Savaş bölgelerinde azalan erzak, yanan erzak ya da heba olan gıda alanları nedeniyle açlık yaşanmaktadır. Bu da beraberinde suç oranının artmasına ve çeşitli unsurların silahlanarak savaşın devam etmesine sebep olup terör faaliyetlerinin gerçekleşmesine neden olmaktadır. Böyle bir ortamda da insanlar yaşadıkları yurdu arkalarında bırakarak göç etmektedir.

Günümüzde yaşanan savaşlar nedeniyle göç eden insan sayısı milyonları bulmaktadır. Zira savaş nedeniyle ölen insanların sayısı da milyonları bulmaktadır. Savaşın yıkıcı ve yok edici etkileri açlıktan ölen insan sayısını arttırmaktadır. İnsanlığın öldüğü savaş şartlarında barış olması için mücadele etmeyenler de mesul olmaktadır.

Savaşların bitmesi, açlık, terör ve göç gibi olayların da sona ermesini sağlar. Bu nedenle medya, sivil toplum kuruluşları, uluslararası örgütler ve devletler inisiyatif alarak savaşların önlenmesi ve bir daha yaşanmaması için etkin kararlar almak zorundadır. böylece savaş yerine barış ortamının oluşması mümkün olabilir.

Açlık, Terör ve Göç Konusunda Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.