Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Aralık 2021

Acil Çağrı Merkezi Personel Alımı 2014 Başvuruları

Acil çağrı merkezi nedir hakkında bilgi kısaca, Acil çağrı merkezi personel alımı 2014 başvuruları

112 Acil Çağrı Merkezleri’nin kurulacağı İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Bu kapsamda tüm acil numaralar tek bir hatta ve tek bir merkezde birleşmiş olacak ve bu merkezde görevlendirilmesi planlanan 2000 personele istihdam sağlanmış olacak.

İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar sonucu acil çağrı merkezlerinin koordinasyonu ve tek merkezde toplanması işlemlerinde son aşamaya gelindi. Vatandaşların acil durumlarında aradığı ve yardımın yönlendirildiği numaraların birleştirilmesi için valilikler bünyesinde 112 Acil Çağrı Merkezleri oluşturulacak.

Yeni başlatılacak olan uygulama için 200o ek personel idari ve teknik birimlere getirilecek. Yani 2000 kişiye istihdam olanağı sağlanacak. Yabancı dilde konuşan insanlar da unutulmadı ve bu paralelde yabancı dil hizmet veren personeller de alınacak. Bundan sonra tek bir numara ile tüm yardım çağrıları yapılabilecek.

112 Acil Çağrı Merkezi adı altında birleştirilecek acil çağrı hatları ise 110 yangın ihbar, 112 acil sağlık, 155 polis imdat, 156 jandarma imdat gibi acil çağrı hatlarını içerecek. Tek numarada birleştirilen numaralar 112 Acil Çağrı Numarası adı ile anılacak. Tek bir merkezden tüm acil çağrıların yönlendirilmesi ve kontrolü sağlanacak.

Uygulamada Pilot İller

Antalya ve Isparta uygulamada pilot il olarak belirlenmişti. Bu illerde fiziki ve teknik şartlar olgunlaştırılarak 2010 yılında 112 Acil Çağrı Merkezleri faaliyete başladı. Çalışma yaygınlaştırılarak 10 ilde daha hizmet verilmeye başlandı. Afyonkarahisar, Aksaray, Akhisar, Burdur, Denizli, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin ve Niğde bu 10 il arasında yer aldı.

Ankara, Aydın, Düzce, Hatay,Kahramanmaraş, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sivas, Trabzon, Yalova ve Yozgat illerinde ise bina çalışmalarına devam ediliyor ve fiziki şartların sağlanarak bu yıl içinde hizmet verilmeye başlanması bekleniyor. 23 ilde ise uygulamanın gerçekleştirilmesi için bina yapımı sürdürülüyor.

Yanlış ihbar ve gereksiz aramaların engellenebilmesi için gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilere yardımın ulaşabilmesini etkileyebilecek olan asılsız ihbar yaptıkları tespit edilen kişilere Kabahatler Kanunu’na dayanarak 250 lira idari para cezası kesilecek. Bu kişilerin bu tutumlarının tekrarı halinde bu ceza iki katına çıkacak.

Acil Çağrı Merkezi Personel Alımı 2014 Başvuruları Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ayla Eroğlu dedi ki:

  Antalya 112 acil çağrı merkezine başvuru yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Herhangi bir bilgi bulamıyorum.İnşaat teknikerliği mezunuyum.

 2. Ayşenur dedi ki:

  Isparta da ve antalyada çağrı merkezi için personel alımı var dediler ama bununla ilgili net bi bilgi verebilecek nasıl başvuru yapılır bilen var mı

 3. Nehibe Yigitarslan dedi ki:

  5 yillik cagri merkezi deneyimim bulunmakta.Denizli 112 acil cagri merkezinde sizinle calismak isterim..Iyi calismalar

 4. nehibe Yigitarslan dedi ki:

  lise mezunuyum..sosyal hizmetler okuyorum 5 yil cagri merkezi deneyimim var.112 denizli cagri merkezinde sizlerle calismak isterim degerlendirirseniz sevinirim..iyi calismalar.

 5. Adınız ...mustafa dedi ki:

  Isparta da işçi alımı yapılacak mı nasıl yapılıyor

 6. İsmail ŞAKIR dedi ki:

  21 Yaşındayım Burdurluyum ve 2 yıllık üniversite mezunuyum. 2 yıl da açık öğretim fakültesi işletme bölümünü devam etmekteyim. 112 Çağrı Merkezinde çalışmayı talep ediyorum ilginize teşekkür ederim…

Yorum Yaz