Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Acaba Fosiller Nasıl Oluşur?

Aşağıda acaba fosiller nasıl oluşur kısaca olarak ele alacağız.

Fosiller geçmişten haber veren kalıntılar olarak bilinmekte ve canlılara ait kalıntılar olarak ortaya konmaktadır. Fosiller geçmişten günümüze birçok yolla ulaşmıştır. Bu yollar çeşitli doğal kaynakların etkisiyle oluşmuştur. Fosiller, canlı kalıntıları olarak bilinmektedir.

Fosiller günümüze kadar ulaşması, ağaç kovuklarında korunmaları, toprakta korunmaları, kayaçlar içerisinde korunmaları şeklinde gerçekleşmiştir. Dinozorlardan sineklere kadar birçok fosil günümüze kadar bu şekilde gelmiştir. fosillerin incelenerek geçmişteki canlıların özellikleri ve hayatları hakkında önemli bilgiler edinmek de mümkün olmaktadır.

Fosillerin incelenmesi paleontoloji alanının oluşmasına sebep olmuştur. Böylece bilimsel çalışmaların yapılarak fosiller konusunda ciddi araştırma ve çalışmaların gerçekleştirilmesi mümkün de olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cansu akın dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Acaba Fosiller Nasıl Oluşur? işime yaradı ödevimde, ben Eskişehir kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz