23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Milli bayramlar, tarihimizde önemli bir yere sahiptir. 23 Nisan da bunlardan biridir. 23 Nisan 1920 tarihinde Büyük Millet Meclisi kurulmuştur. Cumhuriyetin lan edilmesinden sonra da Türkiye Büyük Millet Meclisi ismini almıştır. Meclis, milli iradenin tecelli ettiği yerdir. Bu nedenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik bayramı ilan edilmiştir. Atatürk de bu günü çocuklara armağan etmiştir.

Bir milli bayram olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şeklinde kutlanmakta ve dünya çocukları için de etkinlikler düzenlenen bir gündür. En önemli milli bayramlardan biri olarak tarihe geçmiştir. Birlik ve beraberliğin sembolü olan ve çocukları da gelecek nesiller olması kaydıyla değerli bir gündür.

Birlik ve beraberliğin sağlanması, barış ve huzur ortamının tesis edilmesi, çocukların sevilmesi ve sevinmesi maksadıyla milli bayram olarak resmi törenlerle devlet ve milletçe kutlanan bir bayramdır. 23 Nisan’da temsili olarak çocukların istekleri de yerine getirilmekte ve meclis çocuklara emanet edilmektedir.

Böyle bir önemli günün çocuklara armağan edilmesi de devletin geleceğinin teminat altında bulunmasının gerekliliği ve eğitim ve öğretimin ne kadar önemli olduğunu göstermek içindir. Çocuklar bir milletin ve devletin geleceğidir. Çocuklara değer verilmesi ve çocukların önemsenmesi gerekir. 23 Nisan bu nedenle çok değerli ve önemlidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.