23 Nisan ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda 23 Nisan ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Büyük Millet Meclisi, Milli Mücadele döneminin dönüm noktalarından biri olarak zaferlerin kazanılmasında ve cumhuriyetin ilan edilmesinde oldukça etkili olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi, idari ve hukuki olarak güçlenmesinde açılan meclisin önemi yıllar boyu devam etmiştir.

Meclisin açılış günü Türkiye başta olmak üzere dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Bu nedenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak resmi törenlerle kutlanmaktadır. Milli egemenliğin, siyasi, idari ve hukuki olarak tecelli etmesi, mecliste milletin temsil edilmesiyle mümkün hale gelmiştir. Milletin seçtiği kişilerin milleti temsil ederek hareket etmesi milli egemenliğin oluşmasını sağlamıştır.

23 Nisan birleştirici ve bütünleştirici bir gün olma özelliğini dünya çocuklarının günü olarak kutlanması yönüyle sağlamaktadır. Çocukların gelecek için önemi ve bir milletin bekasını sağlaması bugünde daha iyi anlaşılmaktadır. Milletlerin varlığını ve birliğini sağlayan gelecek nesiller olarak çocukların önemi ve değeri ortaya konmaktadır.

Birlik, beraberlik, barış ve huzur ortamlarının kurulması, korunması bugünde değerlendirilmekte ve gündeme getirilmektedir. Bunun için Türkiye çocukları dünyayı tanıma, anlama, ülke değerlerinin farkına varma, vatan ve millet sevgisini anlama gibi kazanımları da kolaylıkla elde etmektedir. Bu nedenle 23 Nisan en önemli ve en değerli günlerden biri olarak kutlanmakta ve değeri her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır.

23 Nisan ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.