23 Nisan 1920’de Açılan Mecliste Görev Yapan Milletvekillerinin Mesleklerini İnceleyiniz. Günümüzde Hâlen Görev Yapan Meclisteki Milletvekillerinin Mesleklerini Araştırınız. Aralarındaki Fark ve Benzerliklerle İlgili Görüşlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda 23 Nisan 1920’de açılan mecliste görev yapan milletvekillerinin mesleklerini inceleyiniz. Günümüzde hâlen görev yapan meclisteki milletvekillerinin mesleklerini araştırınız, aralarındaki fark ve benzerliklerle ilgili görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Mecliste görev alan kişiler toplumda belli bir noktaya gelmiş kişiler olarak bilinmektedir. Kurulan meclis ile günümüz meclisin arasında milletvekillerinin meslekleri bakımından benzerlikler de bulunmaktadır. İlk meclis ile son meclis gruplarında her meslekten insanlar bulunmaktadır.

İlk mecliste ve son mecliste milletvekili gruplarında asker, emekli, doktor, avukat, mühendis, öğretmen olmak üzere hemen her meslekten kişilerin bulunduğu ve bu kişilerin mesleklerinin haricinde milletvekilliklerini sürdürmeleri söz konusu olmuştur. Toplumun her kesiminde kişilerin olması meclis için önemlidir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.