2017 LYS-2 Biyoloji Soruları ve Cevapları LYS Yorumları ÖSYM Sayfası

LYS-2 Biyoloji soruları ve cevapları ÖSYM ile aynı anda her zaman olduğu gibi derszamani.net’te. 17 haziran 2017 LYS Biyoloji sınav soruları ile cevap anahtarı adayların da yorumları ile birlikte güncellenerek sayfamızda olacak. 2017 LYS kimya soruları ÖSYM indir sayfası ile LYS Biyoloji yorumları ve LYS 2 Kimya cevapları alttan görebilirsiniz. 2017 LYS Biyoloji SORULARI

2017 LYS-2 Fen Bilimleri Sınav Soruları ile cevap Anahtarı Birazdan Bu Sayfada. Aşağıdan Sınava Dair Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz.

mf1 puan türü ile ilgili görsel sonucuÜniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) kapsamında fen bilimleri alanında yapılan ve saat 10.00’da başlayan LYS-2, saat 12.15’te sona erdi. Türkiye’de 81 il merkezi ile Lefkoşa’da gerçekleştirilen LYS-2’de adaylar başarılı olabilmek için ter döktü.
Sınav tek oturumda uygulandı ve adaylara 135 dakika süre verildi.
Adaylara, LYS-2’de biyoloji, fizik ve kimya testleri için 30’ar soru soruldu ve her test için 45’er dakika cevaplama süresi tanındı. Adaylar başvurularına göre, bugün saat 14.30’da yabancı dil alanındaki LYS-5’e, yarın ise edebiyat-coğrafya alanındaki LYS-3’e girecek.

2017 LYS-1 Soruları ve Cevapları Paylaşımı Yorum Kısmında…

2017 LYS-2 Biyoloji Soruları Sizce Nasıldı Hatırladığınız Cevapları Yorumları Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

213 yorum

  1. DNA eşlenmesini RNA senteziyle karıştırmışsın. RNA sentezinde DNA nın bir zinciri kalıp olarak kullanılır. DNA eşlenmesinde her iki zincir ortadan ikiye ayrılıp ortamda ki bazları karşısına alarak eşlenir.

  2. Biyolojide helikaz polimeraz sorusunda ilk o cevabi yaptim diger siklari okuduktan sonra bir de dna replikasyonun da 2 zincirin de kullanildigi bir sık vardi. Replikasyon sirasinda anlamli zincir kullanilmiyor mu? Cildiracam ya.. Hatirlayan varsa cevap verebilir mi?

  3. Su yorumlari okudukca cidden ne kadar cahiller var diyorum.. terliksi hayvani hayvan zannediyormussuj ancak o canli turu oglenayi temsil edip protistalar adi altinda incelenir bilgine.. sorunun cevabi da a seceneti tum hayvanlar okaryottur

  4. Kulaklı soru yarım daire kanalları olucak çünkü yarım daire kanallarının işitmede gör yok dengeyi sağlar. Açık uçlu refleks olacak. Difüzyon ve osmaz atp harcanmaz ve doğal ve yapay zarlı olan olacak. Arılı soru mutualizm. Bitki sorusu hidrojen bağları. Hayvanların ortak özellikleri ökaryot olmaları. Kalp soruu kapakçıklar sinirsel uyarıyla çalışır şıkkı. Hangisi granalarda gerçekleşir. Glikoz oluşumu dışındakiler. Ben böyle yaptım cevapları yanlış olabilirler yanlış yaptıklarımı yazın.

  5. Biyoloji açık uçlu sorusu kadar kolay bir şey yoktu. beni çok zorlamadı ama ne işaretledim yazdım hatırlamıyom. aklınzıdaki soruları yazar mısınız arkadaşlar lütfen cevaplaır ile birlikte

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.