20 Mayıs 2016 Tatil mi (ilkokullar Ortaokullar ve Liseler)

20 Mayıs 2016 Cuma günü İlkokullar tatil mi, 20 Mayıs tatil mi gibi sorular yanıtını resmi bir açıklamayla buldu. 20 Mayıs Liseler, İlkokullar ve Ortaokullar için komple tatil edildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 16 Mayıs’ta yaptığı basın toplantısıyla duyurdu. İşte o resmi açıklama :

20 Mayıs 2016 tatil mi, 20 Mayıs ortaokullara tatil mi, 20 Mayıs tatil mi hangi okullara tatil 2016

Burdur’da yapılan “2. Ulusal Hayvancılık ve Süt Ürünleri Fuarı”nın açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı sebeiyle, lise öğrencileri ile birlikte ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü tatil yapacağını ifade etti.

Fuarın açılışının akabinde Burdur Valiliği’ne giden Bakan Avcı, burada ifade ettiği sözlerde öğrencilere tatil müjdesi verdi. Bakan , geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda bir yanlış anlaşılma meydana geldiğini dile getirerek, 20 Mayıs tarihinde yalnızca lise öğrencilerinin değil, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de tatil yapacağını ifade etti. Bakan Avcı, “Bunu Burdur’dan açıklamak güzel olur diye düşünüyorum. 19 Mayıs Bayramı geliyor. Dün yapılan açıklamalarda yeterince netleştiremediğim ifadeden ötürü yanlış anlama söz konusu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle düzenlenecek olan kutlamalara lise düzeyinde gençler katılıyor biliyorsunuz. İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan bayramında daha çok katılıyorlar. Tatil konusuna gelince sadece liselere değil bunu düzeltiyoruz; ilkokul ve ortaokullarımızda 20 Mayıs günü tatil yapabilecekler” diye konuştu. 20 Mayıs tatil mi evet çocuklar bütün okullar 20 Mayıs Cuma günü tatil.

derszamani.net

4 yorum

    • saçmalama lütfen sen ortaokul olsan böyle demezdin bizimde tatil olması gerek bizde çok yorulduk bugün sabahtan akşama kadar gösteri alanında ayakta durdum ve gösteri yaptım.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.